Author Topic: kada ce pocet premjestaj djece do 3 god u obitelji?  (Read 2300 times)

MEJBI

• Jr. Member
  • **
kada ce pocet premjestaj djece do 3 god u obitelji?
« on: 08. 05. 2011, 09:14:00 pm »
EVO MOJE PITANJE JE :KADA ČE POČETI PREMJESTAJ DJECE IZ DOMA U OBITELJI?A I ŠTO ČE TO ZNAČIT ZA NAS UDOMITELJE?KAO ŠTO SAM VEČ PISALA NA MOM PODRUČJU IMA DOSTA SLOBODNIH MJESTA I !I JA KAO I DRUGE UDOMITELJICE NEZNAMO VIŠE ŠTO  DA PODUZMEMO DA BI POMOGLI DJECICI  DA DOĐU U NAŠU OBITELJ!NEKI UDOMITELJI ČEKAJU PO DVIJE GOD.NEKI LAGANO GUBE VOLJU I STRPLJENJE!NAKON STO SMO PO NEKOLIKO PUTA KONTAKTIRALI CENTRE I DOMOVE  ,REDOVNO SE OBRACAMO I NASIM NADLESNIM CENTRU ALI BEZ NEKOG REZULTATA!  MI SMO SAMO LJUDI KOJI ZELIMO POMOC DJECI PRUZIT IM LJUBAVI  ,RAZUMJEVANJE,DOM A I DIO SEBE  DATI UPUTIT IH U ZIVOT.CUJEM I OD SVOJIH KOLEGA UDOMITELJA S KOLIKO SU INTUZIJAZMA USLI U UDOMITELJSTVO A SADA SADA CEKAMO! DO KADA

Stana Vereš

• Newbie
  • *
Odg: kada ce pocet premjestaj djece do 3 god u obitelji?
« Reply #1 on: 09. 05. 2011, 11:15:02 am »
EVO MOJE PITANJE JE :KADA ČE POČETI PREMJESTAJ DJECE IZ DOMA U OBITELJI?A I ŠTO ČE TO ZNAČIT ZA NAS UDOMITELJE?KAO ŠTO SAM VEČ PISALA NA MOM PODRUČJU IMA DOSTA SLOBODNIH MJESTA I !I JA KAO I DRUGE UDOMITELJICE NEZNAMO VIŠE ŠTO  DA PODUZMEMO DA BI POMOGLI DJECICI  DA DOĐU U NAŠU OBITELJ!NEKI UDOMITELJI ČEKAJU PO DVIJE GOD.NEKI LAGANO GUBE VOLJU I STRPLJENJE!NAKON STO SMO PO NEKOLIKO PUTA KONTAKTIRALI CENTRE I DOMOVE  ,REDOVNO SE OBRACAMO I NASIM NADLESNIM CENTRU ALI BEZ NEKOG REZULTATA!  MI SMO SAMO LJUDI KOJI ZELIMO POMOC DJECI PRUZIT IM LJUBAVI  ,RAZUMJEVANJE,DOM A I DIO SEBE  DATI UPUTIT IH U ZIVOT.CUJEM I OD SVOJIH KOLEGA UDOMITELJA S KOLIKO SU INTUZIJAZMA USLI U UDOMITELJSTVO A SADA SADA CEKAMO! DO KADA

Premještaj djece bi trebao početi nakon što domovi za djecu završe svoje planove za reorganizaciju, a to je 2012 godina. No, poznavajući našu efikasnost, to će sigurno biti kasnije. Ali za djecu do 3 godine je već sada obveza da se smještevaju u udomiteljstvo, a u prijedlogu izmjena zakona o socijalnoj skrbi je navedeno da djeca do 7 godine moraju imati smještaj u udomiteljstvu. Ja sam žalosna kad vidim koliko ima praznih mjesta u udomiteljstvu i mislim da je to zbog toga što  stručnjaci u centrima nisu ažurni i čekaju do zadnjeg trena sa premještajem djece. Nitko im ne brani da već sada za djecu koja nemaju nekeih većih teškoća traže smještaj u udomiteljstvu, jer kada dođe trenutak odluke mi ne ćemo  imati dovoljno mjesta u udomiteljstvu za svu djecu. Generalno tu nedostaje koordiniranosti između ustanova i centara, jer bi već sada trebali znati koliko djece će biti za smještaj i da vidimo kuda će ona ići !? Ustanove za sada to ne traže, jer mi je jasno da čuvaju korisnike zbog održavanja svojih radnih mjesta, ali bi koordinacija trebala biti na nivou Ministarstva. Pozdrav vama i naoružajte se sa strpljenjem, mada znam da vam nije lako čekati i neki udomitelji odustaju jer im je već svega dosta.

Fifi i cvjetno društvo

• Hero Member
  • Oni koji žele nešto da nauče nikad nisu besposleni
« Reply #2 on: 17. 05. 2011, 06:42:34 am »
Lijep pozdrav

Baš sam htjela i ja da postavim ovo pitanje, da istina...polako se gubi strpljenje, evo već godinu i pol
imamo dozvolu ali ništa se ne događa, iako smo sve poduzeli (slanje dopisa po centrima,zvanje na telefon...)
jednostavno kad nam istekne dozvola nemamo volje više sve ponovo prolazit...a djecu nismo dobili...
iz centra nikada ne zovu, nema obavjesti ....ništa... ??? :-\ :'(
Ono što nas najneposrednije usrećuje jest vedrina uma- ova je dobra osobina sama sebi nagrada. Stoga bi razvijanje vedrine u sebi, valjalo staviti ispred svih drugih težnji.

mimi81

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: 16. 06. 2014, 12:13:34 pm »
Htjela sam samo pitati ima li ovdje kakvih pomaka što se tiče deinstitucionalizacije domova?

srčeko

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: 23. 06. 2014, 08:24:23 am »
I mene zanima ovo pitanje. Ako netko ima kakvih saznanja molim neka odgovori.